niedziela, 13 lipca 2014

Ostrzeliwanie i zabijanie cywili - hipokryzja Zachodu w obliczu zbrodni Izraela i UkrainyZachodni przywódcy często używają pretekstu "obrony cywili" do realizacji swoich agresywnych i nielegalnych interwencji wojskowych, takich jak bezpośrednio w Libii, Iraku, a pośrednio w Syrii poprzez wspieranie ekstremistów.

Od dawna wiadomo, że ten pretekst to nic więcej jak wymówka do przeprowadzenia zmiany reżimu na uległy Waszyngtonowi. Aktualna przemoc na Ukrainie i w Izraelu, gdzie rządy ukraiński i izraelski ostrzeliwują i zabijają cywili, podczas gdy Zachód patrzy przez palce, ilustruje hipokryzję i niemoralny charakter zachodnich rządów.

Popierany przez Zachód rząd w Kijowie, który został zainstalowany w wyniku nielegalnego przewrotu, nadal bombarduje własnych cywili z całkowitym lekceważeniem dla niewinnych ofiar śmiertelnych. W ostatnim ataku dokonanym przez rząd ukraiński, co najmniej cztery osoby zginęły, kiedy przedmieścia zajęte przez rebeliantów w ukraińskim mieście Doniecku zostały poważnie uszkodzone przez rakiety. Uderzenie spadło na bloki mieszkalne, podczas kontynuowanego przez noc bombardowania.

Ci, którzy bombardują własnych obywateli nadal działają bezprawnie i bezkarnie, dokonując zbrodni wojennych i bezlitosnych operacji karnych przeciwko własnym cywilom. Władze Kijowa nadal działają z całkowitym lekceważeniem dla każdego prawa w ogóle, zabijając kobiety i dzieci oraz przeprowadzając naloty na cywili, podczas gdy ci siedzący wygodnie w swoich pluszowych biurach po drugiej stronie Atlantyku nadal wspierają Kijów, nie wyrażając najmniejszego słowa sprzeciwu. Nawet po tym jak rzecznik Departamentu Stanu USA Jen Psaki oświadczyła, że ​​Kijów ma prawo do przeprowadzenia nalotów na ludność cywilną, stosując logikę integralności terytorialnej i jedności narodowej, nie padło ani jedno słowo protestu. Czy teraz oficjalną polityką Stanów Zjednoczonych jest bombardowanie cywili? Czy też jest to w porządku tylko jeśli jest robione przez rząd zamachu stanu, zainstalowany przez USA?

W zeszłym tygodniu pro-rządowe wojsko otworzyło ogień artyleryjski na budynki mieszkalne w Ługańsku we Wschodniej Ukrainie. Co najmniej 80 osób, w tym 56 cywilów i 24 bojowników samoobrony, trafiło do szpitali w Ługańsku w wyniku bombardowań i ostrzału przez ukraińskie wojsko. Pomimo rażącego braku ochrony własnych cywili, Prezydent Ukrainy Poroszenko otrzymał pełne wsparcie od wiceprezydenta USA Joe Bidena, który poinformował Poroszenko o trwających wysiłkach dyplomatycznych USA, we współpracy z partnerami międzynarodowymi, mających na celu nałożenie na Rosję sankcji, jeśli nadal będzie dostarczać separatystom ciężkiej broni i sprzętu. Pomimo, że Biden był pierwszym do potępienia syryjskiego prezydenta Assada za rzekome "zarzynanie" własnych obywateli, nie potępił władz ukraińskich za popełnienie dokładnie tego samego przestępstwa.

Ostatecznie Stany Zjednoczone wspierają nielegalną juntę wojskową przeprowadzającą brutalną wojskową "karę" na całych populacjach, podczas próby "oczyszczenia" wschodniej część kraju.

Tymczasem Izrael kontynuuje brutalne i agresywne bombardowanie Gazy - ilość ofiar przekroczyła 160 po stronie palestyńskiej, izraelskich ofiar śmiertelnych nie odnotowano.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch osobach zabitych w ostatnim ataku, kiedy Izrael uderzył w dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Beit Lahiya. Ponadto izraelski samolot bojowy zrównał z ziemią dom szefa policji w Gazie al-Batsh Taysir i uszkodził pobliski meczet, podczas kończących się wieczornych modlitw, zabijając co najmniej 18 osób i raniąc 50. Stosowanie zbiorowej kary na palestyńskiej populacji zawsze było normą w okupowanych terytoriach Palestyny. Zasada domniemania niewinności do chwili udowodnienia winy odnosi się tylko do żydowskich mieszkańców Izraela i kolonizatorów na Zachodnim Brzegu.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu powiedział, że "żadna presja międzynarodowa nie powstrzyma nas przed uderzaniem z pełną siłą". Netanjahu nie musi martwić się jakąkolwiek presją pochodzącą z Waszyngtonu, ponieważ Stany Zjednoczone po raz kolejny wyraziły swoje pełne poparcie dla Izraela w zarżnięciu tak wielu Palestyńczyków ile uzna za konieczne. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział: "Zdecydowanie potępiamy ciągły ogień rakietowy spadający na Izrael i intencjonalne celowanie w cywili przez organizacje terrorystyczne w Strefie Gazy." Rzecznik poparł także prawo Izraela do reagowania na ataki.

Niemoralne stanowisko Waszyngtonu jest jednak coraz bardziej izolowane. Navi Pillay, Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka oświadczyła, że kampania powietrzna Izraela w Strefie Gazy jest naruszeniem prawa międzynarodowego zakazującego uderzania w cywili. Navi Pillay powiedziała: "Otrzymaliśmy głęboko niepokojące doniesienia, że ​​wiele ofiar cywilnych, w tym dzieci, powstało w wyniku ataków na domy. Sprawozdania te budzą poważne wątpliwości co do tego, czy izraelskie ataki są zgodne z międzynarodowym prawem humanitarnym i międzynarodowymi prawami człowieka."

Ponadto główne organizacje praw człowieka potępiły Izrael. Amnesty International wezwało ONZ do przeprowadzenia pilnego niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie izraelskich nalotów w Strefie Gazy i pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne. Amnesty International oświadczyło, że ​​pomimo twierdzeń Izraela, że jego operacja "Obronny Brzeg", rozpoczęta 8 czerwca, bierze za cel bojowników Hamasu, większość z ponad stu Palestyńczyków zabitych w wyniku nalotów na Strefę Gazy to cywile, dodając, że co najmniej 24 dzieci i 16 kobiet było wśród ofiar. Amnesty International dodaje: "Dopóki władze izraelskie nie dostarczą konkretnych informacji, aby pokazać, jak dom jest używany do działań wojskowych, celowe atakowanie cywilnych domów stanowi zbrodnię wojenną, a także stanowi stosowanie zbiorowej odpowiedzialności wobec rodzin."

Ponadto, Bill Van Esveld, badacz spraw Izraela-Palestyny z ramienia Human Rights Watch, stwierdził także, że celowe ataki na ludność palestyńską może być uznane za zbrodnię wojenną i osoby odpowiadające za naruszenie prawa międzynarodowego muszą być pociągnięte do odpowiedzialności.

Pomimo nieustannego tryskania retoryką promowania praw człowieka i prawa międzynarodowego, zachodni przywódcy, pod ochroną parasola Waszyngtonu, całkowicie porzucili te zasady. Popierani przez Zachód zbrodniarze wojenni Izraela i rządu Ukrainy kontynuują łamanie prawa międzynarodowego i praw człowieka, doprowadzając do rozlewu krwi i zniszczenia. Podobnie jak wielokrotnie w przeszłości, Stany Zjednoczone mają krew na swoich rękach.

Alexander Clackson

http://www.globalresearch.ca/shelling-and-killing-civilians-western-hypocrisy-over-israel-and-ukraine


Flag Counter